Hasiči potrebujú pomoc

Sme dobrovoľní hasiči z Prešova. Ako najstarší hasičský zbor na Slovensku a druhý najstarší v Európe (175 rokov od založenia) sme všade tam, kde potrebujú našu pomoc. Od začiatku konfliktu na Ukrajine pomáhame s riešením humanitárnej situácie so všetkým, čo je potrebné - vykladáme kamióny s humanitárnou pomocou, skladáme provizórne postele, pomáhame pri koordinácii humanitárnej pomoci, ale hlavne pomáhame ľuďom v núdzi zorientovať sa a pohnúť ďalej.

Ako dobrovoľní hasiči sa snažíme dopĺňať našu výbavu potrebnou technikou a teraz potrebujeme vašu podporu. Pri zvládaní aktuálnej situácie na hraniciach by nám veľmi pomohlo, keby sme mohli zakúpiť dodávku na prevoz humanitárnej pomoci a postelí pri zabezpečovaní ubytovania pre utečencov a prevoze humanitárnej pomoci. Dodávka s vybavením a následnou úpravou a evidenciou na hasičské vozidlo vychádza cca 45000 eur. Vieme že to nie je zanedbateľná čiastka ale dané vozidlo bude slúžiť aj v mierovych časoch. Zároveň chceme nakúpiť veľkokapacitné stany s príslušným vybavením nielen pre potreby dočasného ubytovania, ale aj ako zázemie pre dobrovoľníkov a hasičov počas dlhotrvajúcich zásahov. K tomu chceme dokúpiť elektrický generátor, ktorý bude dané stany napájať elektrickou energiou. Všetko toto vybavenie je síce drahé, ale využíjeme ho aj “v mierových časoch”.

Snažíme sa pomáhať všade tam, kde to je potrebné, no bez vašej pomoci to teraz nezvládneme.

Preto Vám vopred ďakujeme za akúkoľvek podporu.

UPDATE: elektrický generátor sa nám podarilo zabezpečiť z grantových zdrojov

Jednorazovo
Mesačne
10€
20€
30€
50€
100€
10€
15€
20€
30€

Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania DARUJME.sk. V ďalšom kroku Vás presmerujeme na stránku, kde bezpečne vyplníte Vaše platobné údaje a zašleme Vám aj informačný mail o dare. Ďakujeme!

Darca zároveň berie na vedomie, že poskytuje finančný dar bez protihodnoty a teda na platobnú operáciu sa nevzťahujú možnosti reklamácie platby ako pri nákupe služieb a tovarov.